gabinet-kosmetyczny-elite-beauty

 

Medycyna estetyczna

W zakresie medycyny estetycznej współpracujemy z dr. Przemysławem Żółtowskim.
 
Dr Żółtowski, absolwent Akademii Medycznej w Warszawie (1994), specjalista chirurgii ogólnej, posiada wieloletnie i bogate doświadczenie w wykonywanych przez niego zabiegach estetycznych. Wykształcenie w tej dziedzinie uzyskał w Londynie, gdzie ukończył liczne kursy i szkolenia.
Pracował w London Dermatology Centre jak również prowadził w Londynie własną praktykę (Medaesthetics Ltd.) wykonując wszelkiego rodzaju zabiegi estetyczne. Poczucie piękna i harmonii ludzkiego ciała, talent i chęć dalszego rozwoju było powodem odbycia stażu u renomowanego, światowej sławy chirurga plastycznego Z. L. Giedrojcia Jurahy w Holandii, z którym do chwili obecnej współpracuje (Giedrojc).
 
Dr Żółtowski bierze udział w kongresach, seminariach, kursach i szkoleniach w dziedzinie chirurgii i medycyny estetycznej. Dr Żółtowskiego charakteryzuje indywidualne podejście do każdego pacjenta, odpowiedzialność, życzliwość oraz łączenie pasji z życiem zawodowym. Jest doceniany przez wielu zadowolonych pacjentów. Wszystkie zabiegi wykonuje z największa starannością, kompetencja i dbałością o szczegóły. Jest otwarty na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Połączenie wyczucia estetycznego i właściwych proporcji oraz indywidualne podejście sprawiają, ze pacjenci trafiający pod opiekę tego lekarza czuja się komfortowo i bezpiecznie.
 

Toksyna botulinowa (Botox, Azzalure)

(leczenie zmarszczek mimicznych i nadpotliwości)


poprzeczne zmarszczki między brwiami (Mars) 550 pln


zmarszczki dookoła oczu (kurze łapki) 550 pln


zmarszczki poziome,zmarszczki na czole 550 pln


Dwie okolice w czasie tego samego zabiegu 1 000 pln


Trzy okolice w czasie tego samego zabiegu 1 200 pln


Leczenie nadpotliwości pach 1 600 pln

 

Wypełniacze tkankowe

(preparaty na bazie kwasu hialuronowego)


korekta dolnej części twarzy (bruzdy nosowo-wargowe) 900 pln


kąciki ust (tzw. bruzdy marionetkowe) 1 000 pln


powiększanie, modelowanie i korekta ust 1 000 pln

 

Korekcja owalu twarzy

(zabiegi wolumetryczne)

modelowanie policzków 1 600 pln


modelowanie policzków i wypełnienie bruzd marionetkowych od 1 800 pln

 

Mezoterapia igłowa

(odmładzanie, poprawa wyglądu twarzy, szyi, ust, dekoltu, dłoni)


jedna okolica 500 pln


dwie okolice 800 pln

 

Lipoliza iniekcyjna

Usuwanie lokalnego otłuszczenia, trudno reagującego na tradycyjne metody odchudzania od 600 pln


 

Botox

Działanie botox-u znalazło zastosowanie w medycynie estetycznej oraz neurologii, gdzie odnosi wspaniałe rezultaty i daje zadowolenie pacjentom. Stosowany jest w usuwaniu zmarszczek mimicznych i leczeniu nadpotliwości (doły pachowe, dłonie, stopy). Dzięki temu pozwala na lepszą prezencję, daje lepsze samopoczucie pacjentom, wewnętrzną radość, siłę i pełną swobodę w kontaktach z innymi osobami.
 
Działanie toksyny opiera się na zablokowaniu przewodnictwa nerwowego w obrębie mięśnia ostrzykiwanego, zlikwidowaniu jego zdolności kurczenia się, a tym samym marszczenia i fałdowania skóry. Funkcja mięśni powraca z czasem. Dzieje się tak, ponieważ wytwarzane są nowe zakończenia nerwowe, które ponownie unerwiają mięsień, przez co powraca mimika twarzy. Wobec tego, porażenie mięśni jest w rzeczywistości przemijające, a efekt działania toksyny botulinowej w leczeniu zmarszczek jest przejściowy. Można go jednak bezpiecznie powtarzać, uzyskując ponownie wymagany efekt.
Zabieg pozwala na bezpieczne, bezoperacyjne usunięcie zmarszczek i polega na precyzyjnym wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w odpowiednią okolicę twarzy. Trwa około 20-30 minut, jest prawie niebolesny, porównywalny do ugryzienia przez komara. Stosowane są jednorazowe strzykawki, zaopatrzone w małą, cieniutką, również jednorazową igłę.
 
Działanie toksyny zaczyna się po dwóch dniach, natomiast pełen efekt wizualny jest widoczny po 7 -10 dniach i utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. Zanikanie działania toksyny jest stopniowe. Efekt końcowy i czas jego trwania jest indywidualny. W leczeniu nadpotliwości cieszy się ogromnym powodzeniem. Nie tylko poprawia samopoczucie, ale także daje poczucie ogromnego komfortu i swobody. Efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, w tym czasie zwiększa się komfort życia i możliwość podjęcia większej aktywności fizycznej.
 
Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża i karmienie piersią
– zaburzenia neurologiczne (miastenia gratis, miopatie)
– terapia aminoglikozydowa
– infekcje skóry
 
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
 
1. JAKIE SĄ EFEKTY NIEPOŻĄDANE WYSTĘPUJĄCE PO ZABIEGU?
Efekty niepożądane występują bardzo rzadko. Wymienić można krwiaki (minimalnych rozmiarów, ustępują po kilku dniach), zaczerwienienie miejsca wkłucia, opadanie powieki i suchość oczu,przejściowe. Ich wystąpienie i charakter uzależnione są od ostrzykiwanej okolicy. Dlatego wymagane jest indywidualne ich omówienie z pacjentem, przed wykonaniem zabiegu. Ważny jest fakt, że uboczne efekty zabiegu, są przejściowe i całkowicie odwracalne.
 
2. JAKIE SĄ ZALECENIA PO ZABIEGU?
Przez okres 4 godzin nie należy kłaść się ani pochylać (w celu uniknięcia przemieszczenia podanego środka). Nie wolno tego dnia odbywać podróży samolotem, unikać opalania przez okres dwóch dni.
 
3. JAK WYGLĄDA SIĘ PO ZABIEGU?
Najczęściej w miejscu podania BOTOX’u powstają punktowe zaczerwienienia, po których nie ma żadnego śladu. Czasami występują niewielkie krwiaki, które szybko ustępują. Po wykonanym zabiegu można bez żadnych obaw powrócić do codziennej aktywności.
 
4. CZY BOTOX NIE POWODUJE ROZLUŹNIENIA CAŁEJ TWARZY?
Nie. Botoks rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie, do których został podany. Nie przemieszcza się do innych okolic. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek
 


Kwas hialuronowy

KWAS HIALURONOWY W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ
Jest to naturalny polisacharyd, występujący w ludzkim ciele. Znajduje się przede wszystkim w skórze. Jego podstawowym zadaniem jest wiązanie wody w tkance, przez co utrzymywane jest jej nawodnienie, napięcie i elastyczność. Z wiekiem jego ilość w skórze zmniejsza się a zdolności gromadzenia wody zanikają. Prowadzi to nieuchronnie do powstania zmarszczek.
 
Naprzeciw temu wyszła medycyna estetyczna. Dzięki nowoczesnym technologiom, kwas ten otrzymuje się metodą laboratoryjną poprzez biosyntezę. Nie jest produktem pochodzenia zwierzęcego i nie powoduje przez to odczynów alergicznych. Zabieg można wykonać bez wcześniejszej próby biologicznej u pacjenta. Produkowany kwas hialuronowy można z powodzeniem stosować porą zimową, gdyż w przeciwieństwie do kremów nawilżających, nie powoduje teleangiektazji ( rozszerzenia naczyń krwionośnych). Dodatkowo stanowi naturalny filtr osłaniający naskórek, przed wnikaniem w nią substancji toksycznych.
 
Iniekcje z kwasu hialuronowego są bezpieczną metodą, umożliwiającą korekcję zmarszczek (między innymi zmarszczki głębokie w okolicy międzybrwiowej, wokół ust, opadające kąciki ust, bruzdy nosowo-wargowe), poprawienie owalu i dowolne ukształtowanie pewnych obszarów twarzy (kości policzkowe, bródka, usta, kontur oraz objętość). Podany preparat jest doskonale tolerowany prze organizm pacjenta.
 
Zabieg pozwala na bezpieczne, bezoperacyjne, efektowne wypełnienie zmarszczek. Polega na precyzyjnym wstrzyknięciu odpowiedniego rodzaju i ilości preparatu w daną okolicę twarzy. Trwa około 30 minut. Stosowane są jednorazowe strzykawki
w dopasowaną do rodzaju wstrzyknięć igłę. Po podaniu środka, wymagane jest jego wmasowanie w daną okolicę, w celu prawidłowego rozprowadzenia preparatu.
 
Pracujemy na produktach firmy RESTYLANE. RESTYLANE to pełna linia produktów , umożliwiająca kompleksowe podejście do korekty tkani skórnej twarzy. Jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim warstwom skory. RESTYLAN gwarantuje nam skuteczność i zadowolenie, bezpieczeństwo , naturalny i uniwersalny charakter.
Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się przez okres 9-12 miesięcy, u każdego pacjenta indywidualnie. Jego ustępowanie jest stopniowe i związane z degradacją podanego kwasu ( rozpada się na wodę i dwutlenek węgla, które są wchłaniane całkowicie przez tkanki). Preparat jest elastyczny, dzięki czemu efekt końcowy jest bardzo naturalny zarówno wizualnie jak i w dotyku.
 
Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża
– choroby o podłożu autoimmunologicznym
– infekcje skóry
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
 
1. CZY MOGĄ WYSTĄPIĆ JAKIEŚ EFEKTY NIEPOŻĄDANE PO ZABIEGU?
 
Efekty niepożądane występują bardzo rzadko, są przejściowe i całkowicie odwracalne. Mogą być to:
– krwiaki, zaczerwienienie, obrzęk, świąd
– niewielki ból w miejscu podawania preparatu
– nadwrażliwość miejscu podawania preparatu
– sporadycznie zgrubienie w miejscu korygowanym
 
2. JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT PO OSTRZYKNIĘCIU KWASEM HIALURONOWYM?
Utrzymuje się przez okres 9-12 miesięcy, u każdego pacjenta indywidualnie. Palenie papierosów i nasłonecznianie, mogą skrócić ten okres.

 
3. CZEGO NALEŻY PRZESTRZEGAĆ PO ZABIEGU?
Okres między stosowaniem wypełniacza w postaci kwasu hialuronowego, a innych metod odmładzania skóry (Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermoabrazja) powinien wynosić 3 tygodnie
W dniu zabiegu należy unikać ćwiczeń wysiłkowych, opalania.
 

Mezoterapia Igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Procedurę przeprowadza lekarz.
 
Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od potrzeb pacjentki oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Wstrzykiwane leki to m.in.: kwas hialuronowego (nawilżenie skóry), kompleks witamin (wit. A, B i C), aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne i koenzymy. L-karnityna czy kofeina. Mezoterapia wykonywana jest za pomocą specjalnych igieł.
 
Mezoterapia igłowa może rozwiązać wiele problemów skórnych:
– odbudowa, odżywienie, rewitalizacja, odmłodzenie, nawilżenie skóry twarzy
– leczenie cellulitu i rozstępów
– profilaktyka łysienia
– skutecznie odmładza okolice oczu, likwiduje obrzęki i zasinienia
 
Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne.Skóra bezpośrednio otrzymuje porcje niezbędnych. Specjalne koktajle powodują blokadę impulsów komórkowych, które są odpowiedzialne za spalanie energii, przyswajanie tłuszczu oraz przyspieszanie krążenia.
 
Przeciwwskazania do zabiegu:
– alergia
– cukrzyca
– stany zapalne i ropne skóry
– opryszczka
– ciąża
– osoby źle tolerujący iniekcje
– aspiryna (odstawiamy na 2 tygodnie przed zabiegiem)
 
Mezoterapia przynosi spektakularne efekty, ale tylko wtedy, kiedy jest wykonywana w serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów zaleca lekarz w zależności od problemu i stanu skóry. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej ,przynajmniej 3 – 4 razy w roku zapewni młody wygląd skóry i zabezpieczy przed starzeniem się skóry.
 
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
 
1.JAKIE SĄ ODCZUCIA PO ZABIEGU?
Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, widoczne są również depozyty preparatu w formie kulek pod skórą.Skóra wchłania preparat i depozyty znikają po1 – 2 dniach. Dłużej utrzymują się w okolicach oczu i szyi. Nie polecamy zabiegu przed ważnym spotkaniem czy „wielkim wyjściem“ .Bezpieczny okres na całkowite wyrównanie skóry to 5 dni.
 
2.CZY PROCEDURA WYMAGA SPECJALNYCH PRZYGOTOWAŃ?
Przed zabiegiem należy przeprowadzić standardową konsultację z lekarzem aby zalecił odpowiedni dla danego problemu preparat. Można również kilka dni przed zabiegiem wcierać w skórę preparat z witaminą K. Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
 
3.JAK DBAĆ O SKÓRĘ PO ZABIEGU?
Po zabiegu można czuć ból, pojawi się też obrzęk, bo jest to reakcja skóry na nakłuwanie. Zaraz po mezoterapii nie należy stosować masaży, szorstkich ręczników, peelingów. Przez kilka dni nie należy używać kremów, nie wolno też pić alkoholu i korzystać z sauny i solarium.