gabinet-kosmetyczny-elite-beauty

 

Jonoforeza

Jonoforeza jest zabiegiem elektroleczniczym, w trakcie którego wykorzystuje się działanie prądu stałego (galwanicznego), który poprzez wprowadzanie do tkanek jonów działa leczniczo na organizm człowieka. Ustalono, że jony wprowadzone do skóry tą drogą gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej, skąd zostają odprowadzone z prądem krwi w głąb ustroju.

Do jonoforezy mogą być zatem używane tylko związki chemiczne ulegające dysocjacji elektrolitycznej. Związki chemiczne mające tę właściwość nazywa się elektrolitami.

Zalecana w leczeniu różnych odmian trądziku, teleangiektazjach, przebarwieniach, podrażnieniach, bliznach. Coraz więcej kobiet w różnym wieku, skarży się na kłopoty związane z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Kruchość naczynek jest związana z ich podwyższoną przepuszczalnością, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienią, uczucia pieczenia i rozgrzania. Kruchość i nadwrażliwość naczyń krwionośnych jest jednym z czynników przyczyniających do powstania trądzika różowatego. Z czasem skłonność do pojawienia się rumieni utrwala się. Kruche naczyńka włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi, zaczynają pękać pozostawiając na skórze trwałe ślady, potocznie zwane pajączkami. Skłonność do występowania rozszerzonych naczyń krwionośnych (teleangiektazji) występują już w dzieciństwie, a po dwudziestym roku życia naczyńka zaczynają być widoczne.

Poleca się zabiegi seryjne, mające na celu wzmocnienie i obkurczenie naczynek. Może to być prosty i niedrogi zabieg – jonoforeza – z zastosowaniem chlorku wapnia lub leczniczych ampułek. Zabieg powinien być wykonany w serii ok. 8-10, po dwa , trzy zabiegi w tygodniu, co znacznie zwęża naczynka i chroni je przed pękaniem nowych.

Twarz + chlorek wapnia + maska

(zabieg przeznaczony do skór naczynkowych w przebiegu trądziku różowatego, zmniejsza nadwrażliwość i podatność na uczulenia oraz wspomaga regenerację naskórka)


Twarz + chlorek wapnia + maska 130,00 pln


Twarz + siarczan cynku + maska

(zabieg przeznaczony do skór z problemem trądziku. Łagodzi stany zapalne, działa ściągająco, hamuje wydzielanie łoju. Przyśpiesza proces gojenia stanów zapalnych, udrażnia i zabezpiecza przed gromadzeniem się nadmiernej ilości sebum w ujściach mieszków włosowych)


Twarz + siarczan cynku + maska 130 pln