gabinet-kosmetyczny-elite-beauty

 

TCA – PCA Skin

TCA – Peeling kwasem trójchlorooctowym

Kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego. Stosowany w stężeniach 20-50%. Stężenie dobiera kosmetolog, od tego zależy bowiem czy działanie jest powierzchniowe, czy głębokie, co przekłada się na późniejszy efekt zabiegu. Najczęściej wykorzystuje się stężenia do 35%. Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Głębokie złuszczanie naskórka uzyskuje się po zastosowaniu kilku warstw preparatu TCA, co powoduje złuszczanie naskórka na całej grubości i penetrację do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Po nałożeniu peelingu na skórę dochodzi do koagulacji białek naskórka, co przejawia się powierzchownym zbieleniem skóry. Następnie powstaje rumień i obrzęk. W ciągu 3-5 dni, naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Po około 2 tygodniach proces złuszczania jest zakończony. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.

Wskazania:

– zmarszczki
– rogowacenie starcze
– trądzik grudkowo-krostny
– wiotkość (atonia) skóry
– plamy soczewicowate
– blizny potrądzikowe
– świeże blizny pourazowe

Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu.

Przebieg zabiegu

Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Wiąże się to zazwyczaj z kilku-minutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Nie ma strupów, krwawienia czy bandaży. W trakcie procesu odnowy naskórka, pacjent nie odczuwa bólu. Większość osób nawet nie spostrzeże, że ich znajoma przed chwilą poddana została zabiegowi peelingu, po którym bezpośrednio z gabinetu przyszła do pracy. Przeciętnie po zabiegu złuszczania, potrzeba 2-3 dni na regenerację. Głębsze peelingi TCA 35-50% np. w przypadku skóry z dużymi znamionami i zmarszczkami wymagają 6-7 dni. U większości pacjentów, aby osiągnąć najlepsze wyniki, należy wykonać (4-8) zabiegów co 2-4 tygodnie. Program złuszczania musi być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Efekty:

– zlikwidowanie drobnych zmarszczek
– wyrównanie kolorytu skóry
– regeneracja skóry
– spłycenie blizn potrądzikowych
– rozjaśnienie przebarwień

Przeciwwskazania:

– Alergia na preparaty używane w zabiegu
– Opryszczka
– Leczenie pochodnymi witaminy A (do 12 miesięcy od zakończenia leczenia)
– Ciąża i laktacja
– Infekcje bakteryjne w obrębie skóry poddawanej zabiegowi
– Infekcje wirusowe np. aktywna opryszczka, brodawki płaskie
– Nadwrażliwość na światło
– Zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy i szyi
– Przebyta radioterapia lub chemioterapia
– Choroby serca, nerek i wątroby
– Skłonność do powstawania bliznowców

TCA – PCA Skin


TCA – PCA Skin 230 pln