gabinet-kosmetyczny-elite-beauty

 

Złuszczanie naskórka

Kwasy kosmetyczne i medyczne

Peeling stosujemy w celu złuszczenia martwych komórek naskórka i przygotowania skóry do lepszego przyswojenia substancji czynnych zastosowanych w kosmetykach. Peeling sprawia, że skóra łatwiej oddycha, naskórek nabiera blasku, świeżego wyglądu. Pozostałe peelingi znajdziecie Państwo w zakładce zabiegów z marki DERMAQUEST

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy należy do szerokiej grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA),występujących w naturze. Obok kwasu migdałowego, który pozyskiwany jest z gorzkich migdałów.

Kwas migdałowy spośród innych kwasów AHA wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym, które sprawia, że zabiegi z jego wykorzystaniem z powodzeniem stosowane są w leczeniu stanów zapalnych skóry, zwłaszcza trądziku.

Kwas ten ma także działanie odbarwiające, dlatego też peeling polecany jest szczególnie w przypadku przebarwień skóry, takich jak piegi, przebarwienia posłoneczne oraz melasma (brązowe przebarwienia na twarzy pojawiające się najczęściej u kobiet po 30 roku życia, związane głównie z menopauzą, ciążą, stosowaniem antykoncepcji hormonalnej i chorobami wątroby).
Dzięki delikatnym właściwościom złuszczającym peeling spłyca niewielkie zmarszczki oraz blizny potrądzikowe, a brak działania zwiększającego wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne po zabiegu sprawia, że peeling migdałowy może być wykonywany bez względu na porę roku.
Peeling kwasem migdałowym regeneruje, wygładza i nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia, przeciwdziała trądzikowi i zaskórnikom oraz zwęża rozszerzone pory.

Kwas migdałowy


Twarz + maska 120 pln


Kwas salicylowy

Kwas salicylowy ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Peeling kwasem salicylowym działa poprzez usuwanie lipidów międzykomórkowych, połączonych ze zrogowaciałymi komórkami naskórka – dzięki temu skóra ulega oczyszczeniu i wygładzeniu.

W badaniach klinicznych, terapia peelingiem salicylowym wykazuje dużą skuteczność. Z badań dr Rubina wynika, że u 70% pacjentek poddanych tej metodzie terapii występuje znaczna poprawa stanu skóry (pigmentacji i zmian wynikających z trądziku), 25% odczuwa widoczną poprawę, a jedynie u 5% zauważyć można poprawę znikomą.

Kwas salicylowy


Twarz + maska 130 pln


Kwas glikolowy 40% lub 70 %

Idealny do likwidacji zmarszczek, do przebarwień, utraty elastyczności, skóry zmęczonej pozbawionej blasku, leczy również trądzik pospolity


Twarz + maska 160 pln


Kwas azelainowy 10%

Idealny do skóry wrażliwej, naczynkowej, z początkowym stadium trądziku różowatego


Twarz + maska 160 pln